Turistika

Mikulov pod Bouřňákem Mikulov pod Bouřňákem Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Oseku Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Oseku Mikulov přitahuje spíše jako turistické místo, hlavně v zimních měsících, kdy svahy Bouřňáku nabízí mnoho příležitostí pro milovníky zimních sportů. Historickou památkou Mikulova je kostel sv. Mikuláše. Na vrchu Tří pánů vyrostly tři větrné elektrárny a významně tak upravily panoráma hřebene hor.

 

 

Klášter v Oseku Klášter v Oseku Ve vzdálenosti cca 1km od obce se nachází rozhledna na Vlčí hoře s nádherným výhledem. Význačnou dominantou obce je kostel a několik typických krušnohorských usedlostí z 19.století. Zříceniny hradu Osek, zvaného také Rýzmburk, stojí na zalesněném vrchu nad Osekem. Dnes je hrad jednou z nejrozsáhlejších zřícenin v Čechách. Dominantou areálu je vysoká hranolová obytná věž, dochovala se i obvodová zeď hradní kaple, další hranolová a válcová věž při bráně a dále zbytky hradeb. Na rozcestí pod hradem roste památná lípa srdčitá. Hradní zříceniny jsou volně přístupné. Architektonicky cenným komplexem města je cisterciácký klášter, který byl založen již na konci 12. století. Dominantou areálu je velký opatský chrám Nanebevzetí Panny Marie. Klášter je národní kulturní památkou a některé prostory jsou veřejnosti přístupné.

Turistická trasa

  • Mikulov - Osek: 13,7 km
  • Obtížnost: středně náročná
  • Okruh: NE
  • Značení: značená

Klášter v Oseku Klášter v Oseku Výlet začíná v Mikulově u kostela a pokračuje po modré turistické značce pod vrchem Klínovčíku do Nového města. Odtud dále po žluté turistické značce k Vrchu Tří pánů. Na této křižovatce pokračuje rovně do obce Dlouhá Louka. Tady se napojí na modrou turistickou značku a přes hrad Osek nás dovede do Oseku, kde výlet u horního nádraží končí.

Vzdál. Lokalita Výška Značení Popis
0,0 Mikulov 603 m n.m. modrá
2,1 Nové Město, trafo 805 m n.m. Cyklo, červená křižovatka s červenou a zelenou turistickou značkou
2,7 Nové Město - obec 820 m n.m. Cyklo, červená, žlutá
5,2 Vrch Tří pánů 862 m n.m. Cyklo, žlutá rozcestí s červenou turistickou značkou
6,8 Pod vrchem Tří pánů 836 m n.m. červená, žlutá křižovatka se zelenou turistickou značkou
9,3 Dlouhá Louka 872 m n.m. červená, modrá křižovatka turistických cest
10,3 Pod Dlouhou Loukou 769 m n.m. modrá rozcestí s červenou turistickou značkou
12,5 Hrad Osek 426 m n.m. červená, modrá
13,7 Osek 332 m n.m.

 

 

 

Rezervace

Den příjezdu
Den odjezdu
Počet osob
Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Opiště kód

Vyplňte formulář a stiskněte tlačítko „Odeslat“.
(Všechny údaje jsou povinné.)

 
vzhled: léto × zima © 2010 - 2017 J. M. POST - WWW STRÁNKY
zavřít