CZ DE RU EN
Objevte kouzlo přírody
Přijeďte k nám načerpat nové síly v krásné přírodě,
lákající na úžasné scenérie kopců a údolí.
Vyhlášená restaurace
Výběr z české a mezinárodní kuchyně
pro tradiční strávníky nebo náročné gurmány.
rezervace

Aktivity


Sjezdové lyžování

Sport Centrum Bouřňák - Krušné hory (www.scbournak.cz)

  • Nadmořská výška 590 - 869 m.n.m.
  • Počet lanovek 0
  • Počet vleků 6
  • Počet sjezdovek 7
  • Celková délka sjezdovek 6,8 km
  • Délka běžeckých tratí 70 km

Bouřňák (869 m n. m.) patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, tím se stává vhodnou lokalitou pro zimní sporty. Z vrcholu Bouřňáku se můžete svézt po šesti sjezdovkách, na kterých si na své přijde každý. Pro děti a začínající lyžaře je vhodná sjezdovka "Údolíčko". Mírně pokročilí se mohou zdokonalovat na Hrobské sjezdovce, která se jako jediná nachází na jižním svahu. I nároční lyžaři zde však ocení výjimečný výhled na malebnou krajinu Českého středohoří. Zkušení borci mohou předvádět své schopnosti na slalomovém svahu, který patří mezi nejstrmější v České republice. Rozmanitý profil zbývajících tří sjezdovek nabízí pestré lyžařské zážitky.

Sport Centum Bouřňák zajišťuje mimo provozu sjezdového areálu i úpravu běžěckých tratí. Osu běžeckého areálu tvoří Krušnohorská magistrála procházející po hřebenu. SC Bouřňák upravuje její úsek mezi obcemi Dlouhá Louka na západě a Cínovec na východě. V okolí magistrály lze najít celou řadu překrásných, méně frekventovaných tratí. Mezi nejhezčí patří oblast Grünnwaldského rašeliniště u Nového Města a Cínovecké rašeliniště. Na obou místech najdete tratě s nenáročnými profily vhodnými pro turistiku. U nádraží Nové Město se nachází běžecký stadion s ohřívárnou, šatnou a bufetem, v jehož okolí naleznete řadu náročnějších homologovaných tratí a oblíbené tratě 5 a 10 km. Je zde také pořádána oblíbená Krušnohorská třicítka. A jelikož i v sousedním Německu lze nalézt řadu upravených stop můžete využít pěší turistické přechody na Cínovci a Moldavě a navštívit třeba moderní biatlonový areál na Zinnwaldu nebo se projet po opuštěném železničním náspu od nádraží Moldava do Holzhau.

Sjezdovka Obtížnost Převýšení Délka
Slalomový svah černá 256 m 700 m
Stará sjezdovka červená 258 m 876 m
Nová sjezdovka červená 261 m 933 m
Pařezovka červená 166 m 517 m
Turistická sjezdovka modrá 238 m 2570 m
Hrobská sjezdovka červená 192 m 925 m
Dětský svah Údolíčko modrá 35 m 300 mPočet lanovek / vleků 0 / 5
Přepravní kapacita 4 185 osob/hod
Celková délka tratí 5,64 km
Zasněžování 1 km
Nadmořská výška 589 - 869 m. n. m.


Běžecké lyžování

Sport Centum Bouřňák

V blízkosti nádraží ČD Mikulov - Nové Město (horská železnice Most - Dubí - Moldava) se nachází lyžařský běžecký stadion se zázemím jak pro lyžaře - turisty, tak pro závody včetně občerstvení.

Oblast Teplicka má velkou výhodu pro běžkaře z Prahy a okolí  podobně jako Jizerky je tato oblast rychle dostupná autem a vyplatí se sem vyrazit i na jednodenní lyžování. Autem můžete dojet do Dubí nad Teplice, auto nechat na parkovišti a po turistické značce, kde bývá slušná stopa, vystoupat na Krušnohorskou magistrálu.Krušnohorská lyžařská magistrála

Dlouhá Louka - Cínovec: 17 km

Zelený běžecký okruh: 10 km

Modrý běžecký okruh: 5 km

Kontakt na firmu zodpovědnou za úpravu běžeckých tras: www.scbournak.cz

47.jpg

Okolí Nového Města v Krušných horách

Okruh je tvořen ideálním běžkařským terénem v krajinářsky velmi atraktivní části Krušných hor. Prohlédneme si mimo jiné malebné údolí Flájského potoka, Puklou skálu, Český Jiřetín, samotu Pastviny a Grűnwaldské vřesoviště. 

Více na http://www.mavlast.cz/top-vylety.okoli-noveho-mesta-v-krusnych-horach

Krušnohorská bílá stopa

www.kbstopa.czŠtola Mikulov

171.jpg

172.jpg

173.jpg